м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

EVIDAS-2017 вітамін D

EVIDAS-2017: вітамін D — мінімум, максимум, оптимум

 

21-22 вересня 2017 року у Варшаві відбулася третя науково-практична конференція Європейської асоціації з вивчення вітаміну D (EVIDAS) «Вітамін D: мінімум, максимум, оптимум» за участю відомих експертів із багатьох країн Європи та світу.

Програма конференції PDF

 

UIkit

Відкриваючи конференцію, президент EVIDAS, професор Pludowski P. (м. Варшава, Польща) торкнувся питань поширеності дефіциту та недостатності вітаміну D у населення різних країн Європи та впливу статусу вітаміну D в організмі на розвиток різних системних захворювань.

Зірковим гостем конференції був світовий експерт з вітаміну D професор Holick М. (медичний центр Бостонського університету, США). У своїй лекції він зупинився на характеристиці шляхів надходження вітаміну D в організм людини, підкресливши роль сонячного випромінювання та прийому профілактичних доз препаратів вітаміну D. Було приділено увагу ролі вітаміну D при таких захворюваннях, як розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, цукровий діабет, гострі респіраторні захворювання.

 

Українські науковці є постійними учасниками міжнародних конференцій, що організовує EVIDAS. Але цьогорічна конференція ознаменувалася для української медичної спільноти визначним кроком — у рамках першого дня роботи було проведено сателітний симпозіум українського підрозділу EVIDAS під керівництвом професора Поворознюка В. В., на якому українські експерти з вивчення вітаміну D навели результати досліджень, проведених в Україні.

 

Симпозіум відкрила доповідь президента українського підрозділу EVIDAS професора Поворознюка В. В. (ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України», Український науковий центр проблем остеопорозу, м. Київ), у якій були висвітлені результати дослідження дефіциту та недостатності вітаміну D в Україні протягом останніх років та результати роботи Українського підрозділу EVIDAS.

Також у симпозіумі прийняли участь провідні спеціалісти в області дефіциту й недостатності вітаміну D в Україні:

  • професор Квашніна Л. В., Матвієнко І. М. (ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», м. Київ, Україна),
  • професор Комісаренко Ю. І. (Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, м. Київ, Україна),
  • професор Паньків В. І. (Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, м. Київ, Україна),
  • д.м.н. Балацька Н. І. (секретар українського підрозділу EVIDAS, м. Київ, Україна),
  • д.м.н. Дзерович Н. І. (ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», Український науковий центр проблем остеопорозу, м. Київ, Україна),
  • к.б.н. Шиманський І. О. (Інститут біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, м. Київ, Україна),
  • Марциняк С. М. (Інститут травматології та ортопедії НАМН України, м. Київ, Україна).

 

На завершення хочеться додати декілька слів про діяльність українського підрозділу EVIDAS. Його метою є організація та проведення епідеміологічних досліджень, конференцій, майстер-класів, участь у міжнародних наукових заходах із питань вітаміну D, надання інформації щодо профілактики та лікування дефіциту й недостатності вітаміну D українським лікарям та пацієнтам. Керівник українського підрозділу EVIDAS професор Поворознюк В. В. є вченим міжнародного рівня, активним діячем EVIDAS. Він працював у складі робочої групи зі створення останніх «Методичних рекомендацій з лікування та профілактики дефіциту вітаміну D у населення країн центральної Європи: рекомендовані дози препаратів вітаміну D для здорової популяції та груп ризику» (2013 р.).

http://osteoporos.com.ua/uk/evidas-uk/metodichni-rekomendacii

 

У 2013 році українськими науковцями в співавторстві з головою EVIDAS професором Pludowski P. видано книжку «Дефіцит та недостатність вітаміну D: епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування».

http://osteoporos.com.ua/uk/ukrainska-asociacija-osteoporozu/publikatsii/monografii

 

Члени українського підрозділу EVIDAS постійно беруть участь у міжнародних конференціях у різних країнах та організовують в Україні щорічні міжнародні конференції за участю провідних іноземних спеціалістів з питань дефіциту та недостатності вітаміну D й захворювань кістково-м’язової системи. Вітаємо український підрозділ EVIDAS із блискучим проведенням сателітного симпозіуму на третій міжнародній конференції EVIDAS та бажаємо подальшої активної діяльності як в Україні, так і в міжнародній спільноті!

 

Підготувала Наталія Купріненко

 

Повна версія репортажу опублікована у спеціалізованому науково-практичному журналі «Біль. Суглоби. Хребет», Том 7, № 3, 2017, с. 89-92.

http://osteoporos.com.ua/uk/ukrainska-asociacija-osteoporozu/publikatsii/zhurnal2

 

 

Перемикач мови offcanvas