м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

  • Лабораторна діагностика

    На базі Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу проводиться дослідження маркерів ремоделювання кісткової тканини останнього покоління:
    - остеокальцин – маркер формування кісткової тканини та швидкості ремоделювання;
    - пропептиди проколагену першого типу (P1NP) – унікальний маркер формування кісткової тканини;
    - β-термінальні С-телепептиди колагену І типу (β-СТх) – маркер резорбції кісткової тканини.

  • Agency-Slideshow-Panel-01

Лабораторна діагностика

Аналізатор Elecsys 2010
(Roche Diagnostics, Німеччина)

Проводиться оцінка маркерів гормональної регуляції: інтактного паратгормону та загального вітаміну D (25-ОН вітамін D2 та 25-ОН вітамін D3).
Для оцінки захворювань метаболізму кісткової тканини також проводиться дослідження:
- загального кальцію (рівень кальцію, який зв’язаний із альбуміном). Оскільки рівень білка в сироватці крові впливає на концентрацію загального кальцію, тому дане дослідження супроводжується визначенням рівня альбуміну. При низькому чи високому показнику альбуміну в сироватці крові лікар-лаборант проводить перерахунок (корекцію) загального кальцію;
- іонізованого кальцію – даний показник найбільш точно відображає рівень вільного кальцію;
- фосфору – поряд із кальцієм характеризує мінеральний обмін кісткової тканини;
- магнію – дослідження важливе для комплексної оцінки стану кісткової тканини у дітей та вагітних жінок, у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної, сечовидільної (особливо при нирковій недостатності), ендокринної (гіпер- та гіпотиреоз) систем.


На базі лабораторії Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу можна провести дослідження маркерів ревматичних захворювань, зокрема:
- С-реактивного білка – показник відображає активність ревматичного захворювання;
- ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів – маркер запального процесу в організмі;
- ревмофактор – відображає рівень антитіл до власного імуноглобуліну класу G. Зазначений маркер використовується для діагностики системних захворювань сполучної тканини, насамперед ревматоїдного артриту;
- сечової кислоти – основного біохімічного маркеру подагри та гіперурикемії.

У лабораторії також проводяться наступні дослідження:
- ліпідограма – розгорнутий аналіз крові, який характеризує ліпідний (жировий) обмін, включає такі показники: загальний холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої щільності, ліпопротеїди низької щільності, ліпопротеїди дуже низької щільності та коефіцієнт атерогенності. Підвищення рівня холестирину, ліпопротеїдів низької та дуже низької щільності свідчить про схильність до розвитку атеросклерозу та його ускладнень (раптової коронарної смерті, гострого інфаркту міокарда, інсультів, нестабільної стенокардії).
- печінкові проби (АлАт та АсАТ) – скринінгові маркери пошкодження клітин печінки.
- сечовина, креатинін – скринінгові маркери ниркової недостатності.


Лабораторне обстеження за допомогою найсучасніших приладів Ви можете пройти на базі Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу


ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Перемикач мови offcanvas