м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

Чи потрібно Вам пройти обстеження на остеопороз (денситометрія)?

Обстеження на остеопороз

У розвинених країнах світу остеопороз є однією з основних проблем охорони здоров'я. Зарубіжні фахівці вважають, що захворювання вже набуло характеру епідемії. Головне, що відрізняє остеопороз від інших захворювань опорно-рухового апарату, - це майже повна відсутність клінічних проявів до виникнення перелому. Тільки одна третина переломів проявляється клінічно (Briggs A.M., 2007; Genant H.K., 2002; Поворознюк В.В., 2009).

Враховуючи значне медико-соціальне значення остеопорозу, вкрай важливим є проводити оцінку стану кісткової тканини на ранніх стадіях захворювання.

«Золотим стандартом» в оцінці мінеральної щільності кісткової тканини є двохфотонна рентгенівська абсорбціометрія.

визначення мінеральної щільності кісткової тканини

Згідно з рекомендаціями Міжнародного товариства з клінічної денситометрії 2015 (The International Society For Clinical Densitometry, 2015) визначення мінеральної щільності кісткової тканини необхідно проводити:

  1. Жінкам у віці 65 років і старше.
  2. Жінкам у постменопаузальному періоді у віці до 65 років при наявності факторів ризику втрати кісткової тканини (низька маса тіла; переломи в анамнезі; прийом лікарських препаратів, які негативно впливають на стан кісткової тканини; наявність захворювань, асоційованих з втратою кісткової тканини).
  3. Жінкам у перименопаузальному періоді з клінічними факторами ризику переломів (низька маса тіла; переломи в анамнезі; прийом лікарських препаратів, що негативно впливають на стан кісткової тканини).
  4. Чоловікам у віці 70 років і старше.
  5. Чоловікам у віці до 70 років при наявності факторів ризику втрати кісткової тканини (низька маса тіла; переломи в анамнезі; прийом лікарських препаратів, що негативно впливають на стан кісткової тканини; наявність захворювань, асоційованих з втратою кісткової тканини).
  6. Наявність низькоенергетичних переломів в анамнезі.
  7. Наявність захворювань, асоційованих з втратою кісткової тканини.
  8. Прийом лікарських препаратів, асоційованих з втратою кісткової тканини.
Обстеження Ви можете пройти на базі Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу (ПОСИЛАННЯ НА ЗАПИС) на приладах Hologic (модель Discovery WI, США) та Prodigy (модель GEHC Lunar WI, США).