м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)

Поворознюк Владислав Володимирович

Поворознюк Владислав Володимирович

Керівник відділу клінічної фізіології і патології опорно-рухового апарату ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України», м. Київ, Україна; президент Української асоціації остеопорозу, президент Української асоціації менопаузи, андропаузи і захворювань кістково-м'язової системи, член Правління Міжнародної асоціації остеопорозу (IOF), президент Українського підрозділу EVIDAS, віце-голова Наукового медичного товариства геронтологів і геріатрів України, Української асоціації ревматологів, член правління Української асоціації ортопедів-травматологів, член Міжнародних асоціацій ACR, ECTS, EMAS, EULAR, ISCD, ISSAM, OARSI, SICOT, головний редактор журналів «Біль. Суглоби. Хребет», «Проблеми остеології» й «Міжнародний остеологічний журнал», член редколегій журналів «Проблеми старіння і довголіття», «Gerontechnology», «Gerontologija», «Medix.Antiaging», «Український ревматологічний журнал», «Ортопедія, травматологія та протезування» та інших.

Контакти:

Адреса: Україна, 04114, м. Київ, вул. Вишгородська, 67, ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН Україна»
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефон / факс: +38-044-2225191; +38-044-4304174

Нагороди

Поворознюк Владислав Володимирович

2006 р. – Заслужений діяч науки і техніки України.

2014 р. – Медаль Комітету національних товариств (Committee of National Societies (CNS)) Міжнародної асоціації остеопорозу (International Osteoporosis Foundation (IOF)).

2014 р. – Відзнака наукового товариства Європейської асоціації з вітаміну D (European Vitamin D Association Scientific society (EVIDAS)).

2016 р. – Нагорода Міжнародної асоціації з клінічної денситометрії (International Society for Clinical Densitometry (ISCD)) імені Дж. П. Білезікяна  (John P. Bilezikian ISCD Global Leadership Award).

 

Наші нагороди

Навчання. Освіта

Поворознюк Владислав Володимирович

1977-1977 рр. – Навчання у медичному інституті імені О. О. Богомольця.

1988 р. – Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук «Дегенеративно-дистрофічні зміни шийно-грудного відділу хребта та їх вісцеральні прояви (вертеброгенні кардіалгії) у людей різного віку».

1999 р. – Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук «Остеопороз у населення України: фактори ризику, клініка, діагностика і лікування».

2000 р. – Звання професора.

2001 р. – Міжнародні курси з денситометрії кісткової тканини (м. Прага, Чехія).

2006 р. – Заслужений діяч науки і техніки України.

2007 р. – Курси з діагностики остеопорозу з денситометричною сертифікацією, проведені під егідою Міжнародної асоціації остеопорозу (м. Тарту, Естонія).

2010 р. – Міжнародні курси з ультразвукового дослідження Європейської антиревматичної ліги (EULAR) (м. Рим, Італія).

2010 р. – Курси з діагностики остеопорозу з денситометричною сертифікацією, проведені під егідою Міжнародної асоціації остеопорозу (Білорусь).

2011 р. – Онлайн-курси Європейської антиревматичної ліги (EULAR).

2013 р. – Лікар вищої категорії з ревматології.

 

Науково-організаційна робота

Поворознюк Владислав Володимирович

У 1993 році під керівництвом Поворознюка В. В. вперше в Україні розпочаті та проводяться до сьогоднішнього дня епідеміологічні дослідження щодо остеопорозу та його ускладнень у різних категорій населення. Вивчено особливості формування піку кісткової маси у дітей та підлітків України, а також темпи її втрати в чоловіків і жінок різного віку. Створено референтні дані щодо стану кісткової тканини в населення України для методів рентгенівської та ультразвукової денситометрії. Вперше визначено розповсюдженість остеопорозу та його ускладнень у населення України, його вікові та статеві особливості, визначено вплив екзогенних та ендогенних чинників на стан кісткової тканини. Вперше запропоновані нові діагностичні методики оцінки темпу постаріння кісткової системи, створено автоматизоване робоче місце «Остеолог», розроблені біологічно активні продукти, які використовуються для профілактики остеопорозу, створені регіональні програми профілактики та лікування остеопорозу в населення України.

У 1995 році спільно з Європейським відділенням Асоціації геронтологів Поворознюк В. В. розробив програму курсів підвищення кваліфікації для лікарів «Актуальні проблеми геріатричної ортопедії», які щорічно проводить у різних областях України.

З 1996 року щорічно проводяться науково-практичні конференції з проблем остеопорозу в різних регіонах України, з 1997 року – одноденні школи-семінари «Актуальні проблеми остеопорозу».

З ініціативи Поворознюка В. В. у 1996 році створена Українська асоціація остеопорозу, президентом якої він став. Регіональні осередки асоціації на сьогодні працюють у більшості областей України. У 1998 році під егідою Української асоціації остеопорозу створено Український науково-медичний центр остеопорозу, який надає консультативно-діагностичну допомогу пацієнтам з різних регіонів України, а в подальшому і його філії в різних регіонах України, де розміщено більше 25 двохфотонних рентгенівських денситометрів.

За сприяння професора Поворознюка В. В. заснована асоціація пацієнтів «Україна без остеопорозу і переломів». На сьогодні силами обох асоціацій проводяться щорічні Міжнародні дні остеопорозу та інші заходи для пацієнтів.

Професор Поворознюк В. В. брав безпосередню участь в організації асоціацій остеопорозу у Молдові, Білорусії та Вірменії. Неодноразово був запрошений з лекціями та проводив школи з проблем остеопорозу у Вірменії, Грузії, Азербайджані, Монголії, Казахстані та Узбекистані.

З 1998 року Поворознюк В. В. входить до Правління Міжнародної асоціації остеопорозу (IOF) та бере активну участь у роботі цієї організації.

Професор Поворознюк В. В. був ініціатором проведення I Міжнародної конференції «Актуальні проблеми остеопорозу» (1999 р.), результатом роботи якої стало створення Об'єднаної Ради національних товариств країн Східної Європи та Балтії. Заступником голови Об'єднаної Ради, головним редактором «Міжнародного остеологічного журналу», засновником якого стала Об'єднана Рада, обрано Поворознюка В. В.

У 2002 році з ініціативи професора Поворознюка В. В. створена Українська асоціація менопаузи, андропаузи та захворювань кістково-м’язової системи, яка в тому ж році була включена до складу Європейської асоціації менопаузи та андропаузи (EMAS).

У 2007 році за ініціативи професора Поворознюка В. В. силами співробітників дружніх асоціацій втілено в практику Українсько-Литовсько-Білоруський проект «Вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини в дітей та підлітків, які проживають в екологічно несприятливих регіонах». Метою проекту, координатором якого став професор Поворознюк В. В., є визначення фактичного стану здоров’я кісткової системи в дітей та підлітків країн-учасниць, які проживають на різних територіях, зокрема в екологічно несприятливих регіонах.

Професор Поворознюк В. В. є організатором постійно діючої школи-семінару для практичних лікарів «Сучасні принципи діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи» (з 2006 р.), курсів інформації та стажування «Діагностика та лікування остеопорозу» та Конференції молодих вчених (з 2007 р.), шкіл-семінарів «Біль у спині», «Остеопороз в практиці лікаря-ревматолога», «Суглобовий синдром» та циклу науково-практичних конференцій «Дні геронтології та геріатрії в регіонах України» (з 2010 р.), «Дефіцит та недостатність вітаміну D у клінічній практиці» (з 2014 р.).

Професор є організатором щорічної Міжнародної школи «Кістково-м’язова система та вік», яка традиційно з 2008 року проводиться в м. Яремче (Україна). В школі приймають участь провідні вчені Європи (Alekna V. (Литва), Badurski J. (Польща), Benevolenskaya L. (Росія), Czerwinski E. (Польща), Dimić A. (Сербія), Hans D. (Швейцарія), Hodinka L. (Угорщина), Konstantynowicz J. (Польща), Lakatos P. (Угорщина), Pludowski P. (Польща), Holzer G. (Австрія), Resch H. (Австрія)).

У 2013 році спільно з Національним медичним дослідницьким центром травматології та ортопедії імені М. М. Пріорова проведено міжнародну школу-семінар для травматологів-ортопедів «Остеопороз в травматології та ортопедії» (м. Яремче, Україна).

З 2015 р. Професор Поворознюк є організатором щорічного Міжнародного симпозіуму «Захворювання кістково-м’язової системи та вік» у м. Львів, Україна. Ця подія стала результатом партнерства між Українською асоціацією остеопорозу, Австрійським товариством кісткових і мінеральних досліджень та Словацьким товариством остеопорозу та метаболічних захворювань кісток. Симпозіум проводиться за підтримки Європейського товариства з клінічних та економічних аспектів остеопорозу, остеоартриту та опорно-рухового апарату та Міжнародної асоціації остеопорозу. У 2016 році на симпозіумі брали участь такі вчені: Kanis J. A. (Велика Британія), Reginster J.-Y. (Бельгія), Alekna V. (Литва), Badurski J. (Польща), Baimukhamedov Ch. (Казахстан), Barbosa A. P. (Португалія), Binkley N. (США), Czerwiński E. (Польща), Dimic A. (Королівство Бахрейн), Gasparik A. (Румунія), Hans D. (Швейцарія), Hodinka L. (Угорщина), Holzer G. (Австрія), Konstantynowicz J. (Польща), Mascarenhas M. (Португалія), Rudenka E. (Білорусь), Sokolovic S. (Боснія та Герцеговина).

Професор Поворознюк В. В. активно займається викладацькою діяльністю, працюючи в декількох вузах України (Національний університет фізичного виховання та спорту, Сімферопольський державний медичний університет). В програмі лекцій при Київській медичній академії післядипломного навчання використано наукові роботи професора Поворознюка В. В., присвячені профілактиці та лікуванню захворювань кісток та суглобів.

На сьогоднішній день сфера його наукових інтересів охоплює питання епідеміології, патогенезу, діагностики, профілактики та лікування захворювань опорно-рухового апарату, його вікових змін та особливостей перебігу при супутній патології різних органів і систем.

У 2006 році під керівництвом професора Поворознюка В. В. адаптовані та переведені на українську мову хвилинний опитувальник Міжнародної асоціації остеопорозу (2 версії), проведені дослідження з вивчення іх валідності. Результати роботи були представлені у вигляді постерних та усних доповідей на міжнародних конгресах та симпозіумах.

В жовтні 2016 року завдяки зусиллям українських науковців на чолі з проф. Поворознюком В. В. була впроваджена українська модель FRAX.

Професор Поворознюк В. В. є співорганізатором міжнародного дослідження EVA та Всеукраїнського дослідження STOP щодо вивчення частоти остеопоротичних переломів в Україні.

Професор Поворознюк В. В. активно займається вивченням питань щодо якості трабекулярної кісткової тканини (TBS) та саркопенії. Встановлені нормативні показники TBS для української популяції різного віку. Дослідження з саркопенії під керівництвом Поворознюка В. В. є першим в Україні, в результаті якого встановлені нормативні показники скелетної м'язової тканини у жінок різного віку, механізми розвитку саркопенії, «відрізні точки» зниженої маси скелетних м’язів та частота саркопенії в жінок старших вікових груп.

З 2009 році під керівництвом професора Поворознюка В. В. проводяться епідеміологічні дослідження по вивченню дефіциту та недостатності вітаміну D серед українського населення. Останнім часом велику увагу професор Поворознюк В. В. приділяє вивченню впливу дефіциту та недостатності вітаміну D на стан кістково-м’язової системи. Професор Поворознюк В. В. – експерт рекомендацій «Practical guidelines for supplementation of vitamin D and treatment of deficits in Central Europe: Recommended vitamin D intakes in general population and groups being at risk of vitamin D deficiency» (2013). З 2015 року професор очолює український підрозділ EVIDAS.

Під керівництвом Поворознюка В. В. захищено 13 докторських та 29 кандидатських дисертацій, у тому числі одна кандидатська дисертація за межами України.

Професор на чолі створеного ним колективу учнів та молодих науковців активно співпрацює з асоціаціями остеопорозу (Австрійське товариство Bone and Mineral Research, Польська асоціація остеопорозу та Польська остеоартрологічна асоціація, Асоціація остеопорозу Сербії, Литовський фонд остеопорозу) інших країн та бере участь у різних конгресах, мітингах, самітах та форумах.

За ініціативи професора Поворознюка В. В. та президента Австрійського товариства Bone and Mineral Research (AUSBMR) Resch H. із 2010 року в м. Відень (Австрія) організовується та проводиться щорічний Австрійсько-український симпозіум з питань остеології.

Професор Поворознюк В. В. щорічно приймає активно участь у конгресах WCO-IOF-ESCEO. Останні роки роботи виконані під керівництвом професора, були обрані, як найкращі серед постерних, та представлені усно.

 

Видавнича діяльність. Публікації

Поворознюк Владислав Володимирович

Професор Поворознюк В. В. є головним редактором журналу Української асоціації остеопорозу «Проблеми остеології», який у 1999 році сертифікований ВАК України як фахове видання.

У 2011 році засновано науково-практичний журнал «Біль. Суглоби. Хребет», головним редактором якого є Поворознюк В. В., його заступниками – Resch H. (Австрія), Reginster J.-Y. (Бельгія).

Професор Поворознюк В. В. є автором та співавтором понад 800 наукових робіт, 20 монографій, серед яких «Остеопороз на Украине», «Глюкокортикоїд-індукований остеопороз», «Остеопороз: эпидемиология, клиника, диагностика, профилактика и лечение», «Менопауза та остеопороз», «Менопауза и заболевания костно-мышечной системы», «Памидроновая кислота в лечении заболеваний костной ткани», «Экспериментальный остеопороз», «Саркопенія», 46 методичних рекомендацій, 35 авторських свідоцтв. Із 2007 року під редакцією Поворознюка В. В. для практичних лікарів видається збірник наукових праць «Сучасні принципи діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку».
http://orcid.org/0000-0002-9770-4113

Монографії

У 2010 році дані чисельних епідеміологічних досліджень, виконаних під керівництвом професора Поворознюка В. В., були опубліковані в Аудиті Східних Європейських країн та країн Центральної Азії, який видається під егідою IOF.

Професор Поворознюк В. В. є співавтором в таких європейських виданнях як «New Europe: Consensus on Osteoporosis» (2003), «The Eastern European & Central Asian Regional Audit Epidemiology, costs & burden of osteoporosis in 2010» (2011), «Practical guidelines for supplementation of vitamin D and treatment of deficits in Central Europe: Recommended vitamin D intakes in general population and groups being at risk of vitamin D deficiency» (2013).

 

Дисертаційні роботи, захищені під керівництвом професора Поворознюка В. В.

 

Докторські дисертації

 

Рік захисту

Дисертант

Спеціальність

Тема дисертаційної роботи

Консультанти

1

2006

Мазур Ірина Петрівна

14.01.22 – стоматологія

Клініко-патогенетичні особливості перебігу захворювань пародонта при порушенні системного кісткового метаболізму та їх корекція

Косенко К.М.

Поворознюк В.В.

2

2006

Григор’єва Наталія Вікторівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Старіння опорно-рухового апарату, розвиток вікзалежної патології (системного остеопорозу, остеоартрозу великих суглобів) у пері- й постменопаузальному періодах життя: діагностика, профілактика та лікування

Поворознюк В.В.

3

2007

Фролова Тетяна Володимирівна

14.01.10 – педіатрія

 

Регіональні особливості фізичного розвитку та формування піку кісткової маси у дітей: зв'язок з соматичною патологією

Поворознюк В.В

 

4

2011

Пішель Ірина Миколаївна

14.03.03 –

нормальна фізіологія

Вплив змін імунної системи на структурно-функціональний стан кісткової тканини: вікові та генетичні аспекти

Бутенко Г.М.

Поворознюк В.В

5

2011

Нішкумай Ольга Іванівна

14.01.02 – внутрішні хвороби

Ішемічна хвороба серця, поєднана з системним остеопорозом у жінок постменопаузального періоду: клініко-патогенетичні особливості, діагностика, лікування

Іванова Л.М.

Поворознюк В.В.

6

2011

Вайда Володимир Михайлович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Гендерні й вікові особливості остеопорозу та його ускладнень

Поворознюк В.В.

7

2013

Манасова Гульсим Серікбаївна

14.01.01 –

акушерство та гінекологія

Патогенетичні механізми формування, профілактика і лікування патології кісткової тканини у вагітних з інфікуванням плацентарного комплексу

Зелінський О.О.

Поворознюк В.В.

8

2013

Балацька Наталія Іванівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Дефіцит та недостатність вітаміну D у населення України та їх вплив на структурно-функціональний стан кісткової тканини

Поворознюк В.В.

9

2013

Климовицький Федір Володимирович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Остеопороз та його ускладнення у населення Донецької області: фактори ризику, діагностика та лікування

Поворознюк В.В.

10

2015

Масік Надія Прокопівна

14.01.02 – внутрішні хвороби

Системні порушення метаболізму кісткової тканини у хворих різних вікових груп з хронічним обструктивним захворюванням легень та шляхи їх корекції (клініко-експериментальне дослідження)

Поворознюк В.В.

11

2016

Орлик Тетяна Василівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Вертебральний больовий синдром у людей старших вікових груп при системному остеопорозі: фактори ризику, діагностика, лікування, профілактика

Поворознюк В.В.

12

2016

Дзерович Наталія Іванівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Саркопенія та остеопороз у жінок старших вікових груп: механізми розвитку, діагностика, профілактика та лікування

Поворознюк В.В.

13

2017

Паньків Іван Володимирович

14.01.14 – ендокринологія

Дефіцит вітаміну D та структурно-функціональний стан кісткової тканини при патології щитоподібної залози у населення різного віку, що проживає за умов йодної недостатності

Поворознюк В.В.

 

Кандидатські дисертації

 

Рік захисту

Дисертант

Спеціальність

Тема дисертаційної роботи

Керівники

1

1996

Мазур Ірина Петрівна

14.01.22 – стоматологія

Клінічне та експериментальне обгрунтування застосування «Космолу» в комплексному лікуванні захворювань пародонту у осіб різного віку i статі

Вишняк Г.М.

Поворознюк В.В.

2

1999

Коштура Іван Дмитрович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Структурно-функціональний стан6 кістково-м҆язової системи в осіб різного віку, що перебували в умовах дії малих доз іонізуючого опромінення

Подрушняк Є. П.

Поворознюк В.В.

3

1999

Баяндіна Олена Іванівна

14.01.22 – стоматологія

Комплексне консервативне лікування хворих старших вікових груп з остеоартрозом колінного суглоба

Поворознюк В.В.

4

2000

Шеремет Оксана Борисівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта

Поворознюк В.В.

5

2000

Фліс Ольга Вікторівна

14.01.22 – стоматологія

Магнітотерапія та альфакальцидол у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту

Грохольський А.П.

Поворознюк В.В.

6

2000

Сиротинська

Галина Іванівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Остеохондроз шийного відділу хребта і вегетативні розлади у людей різного віку: діагностика та лікування

Поворознюк В.В.

7

2001

Костюк Володимир Григорович

14.01.21 – травматологія та ортопедія

Остеопороз та переломи кісток дистального відділу передпліччя у людей різного віку

Поворознюк В.В.

8

2001

Бондаренко

Олена Володимирівна

14.01.21 – травматологія та ортопедія

Особливості клінічних проявів остеохондрозу хребта у жінок в пері- та постменопаузальному періодах

 

Поворознюк В.В.

9

2002

Богдан Анжела Станіславівна

14.01.22 – стоматологія

Структурно-функціональний стан пародонта
і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень

Вишняк Г.М.

Поворознюк В.В.

10

2003

Никоненко Павло Іванович

14.01.21 – травматологія та ортопедія

Особливості лікування системного остеопорозу у людей старших вікових груп

Поворознюк В.В.

11

2003

Майборода Тетяна Орестівна

14.01.22  – стоматологія

Структурно-функціональні порушення тканин пародонту та скелету у дівчаток пубертатного віку за функціональної недостатності гонад та шляхи їх корекції

Хоменко Л.О.

Поворознюк В.В.

12

2004

Дмитренко Олег Павлович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Оцінка структурно-функціонального стану кісткової тканини у людей різного віку та статі

Поворознюк В.В.

13

2005

Верба Олександр Ісаакович

 

14.01.21- травматологія та ортопедія

 

Вікові особливості порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини в населення, що мешкає в екологічно несприятливих умовах (підвищений вміст фтору в воді) та шляхи їх корекції

Поворознюк В.В.

14

2005

Подліанова Олена Іванівна

 

14.01.10 – педіатрія Недиференційована дисплазія сполучної тканини та гіпермобільний синдром у дітей та підлітків: поширеність, особливості  діагностики та лікування

Ткаченко Ю.П.

Поворознюк В.В.

15

2005

Абабкова Галина Миколаївна

14.01.01 – акушерство та гінекологія

Особливості статевого розвитку та структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків при аменореї

Вовк І.Б.

Поворознюк В.В.

16

2006 Форосенко Віктор Святославович

 

14.01.21- травматологія та ортопедія Переломи проксимального відділу стегнової кістки у людей старших вікових груп та їх медико-соціальні наслідки

Поворознюк В.В.

17

2006

Заєць Володимир Борисович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Остеоартроз колінних суглобів у жінок в пері- та постменопаузальному періоді, особливості діагностики та лікування

Поворознюк В.В.

18

2006

Клочко Ельвіра Дмитрівна

14.01.21 – травматологія та ортопедія

Структурно-функціональний стан кісткової тканини у жінок різного віку з естрогенним дефіцитом

Поворознюк В.В.

19

2006

Орлик Тетяна Василівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Оцінка структурно-функціонального стану кісткової тканини хребта за рентгенморфометричними показниками в людей різного віку та статі

Поворознюк В.В.

20

2007

Озеров Іван Олексійович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Діагностика й лікування остеоартрозу кульшових суглобів у людей старших вікових груп (експериментально-клінічне дослідження)

Поворознюк В.В.

21

2008

Коленко Ірина Олексіївна

14.01.10 –  педіатрія

 

Фізичний  розвиток  та структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей препубертатного та пубертатного віку, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді

Крючко Т.О.

Поворознюк В.В.

22

2009

Руденко Елена Викторовна

14.00.39 – ревматология

Региональные особенности накопления костной массы у детей Беларуси

Поворознюк В.В.

23

2009

Дзерович Наталія Іванівна

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Остеопороз хребта та його клінічні прояви у жінок різного віку

Поворознюк В.В.

24

2010

Карасевська Тетяна Анатоліївна

14.01.12 – ревматологія

Структурно-функціональний стан кісткової тканини в жінок різного віку, хворих на ревматоїдний артрит

Поворознюк В.В.

25

2010

Креслов Євген Олександрович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Структурно-функціональний стан кісткової тканини в чоловіків різного віку

Поворознюк В.В.

26

2011

Ченський Альберт Вікторович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Остеоартроз міжфалангових суглобів кистей: особливості діагностики, профілактики та лікування у людей старших вікових груп

Поворознюк В.В

27

2012

Олійник Олександр Борисович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Структурно-функціональні зміни кісткової тканини у жінок різного віку з патологією щитоподібної залози, що супроводжується тиреотоксикозом (клініко-експериментальне дослідження)

Поворознюк В.В.

28

2013

Муц Віктор Ярославович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Дефіцит вітаміну Д та структурно-функціональний стан кісткової системи в людей старших вікових груп

Поворознюк В.В.

29

2014

Дубецька Галина Сергіївна

14.01.12 – ревматологія

Клініко-петогенетичне значення, вікові та статеві особливості гіперурикемії при остеопорозі і подагрі

Поворознюк В.В.

30

2016

Гаркуша Максим Анатолійович

14.01.21 –травматологія та ортопедія

Діагностика та патогенетично обґрунтована корекція порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини в жінок із закритими переломами кісток дистального відділу передпліччя

Поворознюк В.В.

31

2017

Синенький Омелян Володимирович

14.01.12 – ревматологія

Вплив дефіциту вітаміну D на перебіг ревматоїдного артриту та шляхи його корекції

Поворознюк В.В.