м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

Міжнародна науково-практична конференція

«ЗАХВОРЮВАННЯ КІСТКОВО-М’ЯЗОВОЇ СИСТЕМИ ТА ВІК»,

21-22 жовтня 2019 р., м. Київ, Україна

21-22 жовтня 2019 року в м. Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», яка щороку традиційно організовується та проводиться Українською асоціацією остеопорозу на чолі з її президентом професором Владиславом Володимировичем Поворознюком, Українським відділом EVIDAS, Інститутом геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України у співпраці з Національним товариством геронтологів та геріатрів України, Українською асоціацією ортопедів-травматологів та Асоціацією ревматологів України, Міністерством охорони здоров’я України. Усі учасники відзначили високий науковий рівень проведеного заходу, досягненню якого сприяла участь 18 провідних вчених із різних країн Європи, Азії, США, а також численних українських науковців. Загалом за два дні роботи конференції було представлено 44 доповіді. Для зручності всіх учасників конференції було забезпечено синхронний переклад доповідей і дискусій. Під час церемонії відкриття конференції директор Інституту геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України, академік НАМН України Владислав Вікторович Безруков зачитав вітальний лист, що надіслав президент Європейського товариства клінічних та економічних аспектів остеопорозу, остеоартрозу та захворювань кістково-м’язової системи (ESCEO) Jean-Yves Reginster.

JY REGINSTER - Letter

Також в урочистій церемонії відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Захворювання кістково-м’язової системи та вік» брав участь президент Національної академії медичних наук України, академік Віталій Іванович Цимбалюк. Він побажав учасникам конференції плідної роботи та отримання нових знань, успішного обміну професійним досвідом.

 

Наукову програму симпозіуму відкрила лекція президента Української асоціації остеопорозу, професора В. В. Поворознюка (Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України, м. Київ, Україна), де були наведені дані з епідеміології, діагностики та лікування остеопорозу та захворювань кістково-м’язової системи в Україні.

 

 

Проф. Neil Binkley (University of Wisconsin School of Medicine and Public Health in Madison, Wisconsin, USA) представив до уваги учасників конференції три доповіді. У його першій доповіді обговорювалася тема саркопенії та профілактики переломів в осіб літнього віку. У другій доповіді проф. Neil Binkley детально розповів про дефіцит та недостатність вітаміну D. У доповіді, підготовленій разом із проф. Didier Hans (Center of Bone Diseases, Lausanne University Hospital Switzerland, in Lausanne, Switzerland), проф. Neil Binkley навів 6-ступеневий алгоритм використання показника TBS (Trabecular Bone Score) у клінічній практиці.

 

 

Проф. Diane Krueger (University of Wisconsin-Madison, USA) у своїй доповіді приділила увагу проблемам, з якими стикаються лікарі всього світу при проведенні подвійної енергетичної рентгенівської абсорбціометрії (DXA), а також зупинилася на ключових питаннях аналізу DXA-сканів та продемонструвала артефакти, що можуть зустрітися при оцінці зображень.

 

Проф. Andrea Ildikó Gasparik (Association for Prevention of Osteoporosis in Romania, Bucharest, Romania) розповіла про оцінки медичних технологій (HTA), які все частіше використовуються при вивченні проблеми остеопорозу і, можливо, можуть допомогти особам, які приймають рішення про ефективний розподіл ресурсів охорони здоров’я.

 

 

Темою доповіді, яку до уваги учасників конгресу представив проф. Heinrich Resch (Medical School by Sigmund Freud University, Center of Rheumatic and Bone Diseases Rheumazentrum Oberlaa, Vienna, Austria), був глюкокортикоїд-індукований остеопороз.

 

Тему вторинного остеопорозу продовжив проф. Mario Rui Mascarenhas (Lisboa, Portugal). Він представив класифікацію вторинного остеопорозу та визначив причинні фактори, що сприяють його розвитку. 

Проф. Juraj Payer (Comenius University Faculty of Medicine in Bratislava, University Hospital of Bratislava, Slovak society for osteoporosis and metabolic bone diseases, Bratislava, Slovakia) у своїй доповіді узагальнив ключові питання щодо остеопорозу у жінок в пременопаузальному періоді. 

Проф. László Hodinka (National Institute of Rheumatology and Physiotherapy, Budapest, Hungary) звернув увагу на роль цитокінів у больовому процесі. 

 

Тема м’язово-скелетних уражень при гіперпаратиреозі обговорювалася у доповіді проф. Janusz E. Badurski (Polish Foundation of Osteoporosis, Bialystok, Poland).

 

Проф. Nenad Prodanovic (University Clinical Center, Banja Luka, Bosnia and Herzegovina) розповів про ключові аспекти ревматоїдного артриту та асоціацію РА з порушеннями метаболізму кісткової тканини.

 

Chokan Baimukhamedov (Medical Center of Joint Diseases, Shymkent, Kazakhstan) зупинився на проблемі раннього ревматоїдного артриту у людей літнього віку.

 

Тема патології кісткової системи при злоякісних новоутвореннях в дитячому віці обговорювалася в доповіді проф. Gerold Holzer (Medical University of Vienna, Austria).

Проф. Pawel Pludovski (The Children’s Memorial Health Institute, Warsaw, Poland) навів попередні результати польського Національного грантового дослідження ідіопатичної інфантильної гіперкальціємії.

Проф. Jerzy Konstantynowicz (Medical University of Bialystok, Poland) у своїй доповіді розкрив тему ролі рівня вітаміну D у підлітковому віці.

У рамках конференції також був проведений українсько-австрійський саміт з питань захворювань кісткової тканини та суглобів. Вчені цих країн надали результати своїх досліджень з саркопенії, гіпофосфатазії, ролі мікроРНК у діагностиці остеопорозу, вторинного остеопорозу, оцінки мінеральної щільності кісткової тканини та TBS у чоловіків, ризику падіння в геронтологічній практиці. Заключним акордом Міжнародної науково-практичної конференції «Захворювання кістково-м’язової системи та вік» стала розширена нарада, присвячена 65-річчю президента Української асоціації остеопорозу, президента Української асоціації менопаузи, андропаузи та захворювань кістково-м’язової системи, президента українського підрозділу EVIDAS, завідувача відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату Інституту геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України професора Владислава Володимировича Поворознюка.

 

Головуючий на цій урочистій нараді директор Інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН України, академік НАМН України Владислав Вікторович Безруков з великою теплотою та вдячністю привітав ювіляра.

 

Наступне слово взяв президент Національної академії медичних наук України, академік В. І. Цимбалюк, який під час своєї вітальної промови на честь ювілею професора В. В. Поворознюка виразив своє захоплення блискучою доповіддю проф. В. В. Поворознюка, що прозвучала в рамках конференції, та вручив ювіляру почесну нагороду — Знак пошани Національної академії медичних наук України зі зображенням Агапіта Печерського. «На цій нагороді, — зазначив Віталій Іванович Цимбалюк, — зображений покровитель НАМН України Преподобний Агапіт Печерський, тисячоліття з дня народження якого ми будемо святкувати незабаром. Він дуже багато допомагав хворим, відзначався мудрістю та любов’ю до пацієнтів. Шановний Владиславе Володимировичу, за Вашу відданість медичній науці та практиці, за багаторічну допомогу пацієнтам, за значний внесок у розвиток медичної науки та видатні досягнення в галузі наукових досліджень приміть будь ласка цю почесну нагороду! Щастя Вам та здоров’я! І нехай Агапіт Печерський завжди буде Вашим покровителем!»

http://osteoporos.com.ua/uk/medal-namnu-ua

Під час наради пролунало багато теплих слів на адресу ювіляра від закордонних та українських колег-науковців. Колектив редакції нашого журналу приєднується до привітань та побажань. Від щирого серця ми бажаємо Владиславу Володимировичу Поворознюку нових творчих ідей, професійних здобутків, успіхів, здоров’я та всього найкращого!

 

Підготувала Наталія Купріненко

Повна версія репортажу опублікована у спеціалізованому науково-практичному журналі «Біль. Суглоби. Хребет», том 9, № 4, 2019
http://osteoporos.com.ua/uk/ukrainska-asociacija-osteoporozu/publikatsii/zhurnal2

Перемикач мови offcanvas