м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

Глюкокортикоїд-індукований остеопороз

Глюкокортикоїд-індукований остеопороз

Поворознюк В.В., Нейко Є.М., Головач І.Ю.

Поворознюк В.В., Нейко Є.М., Головач І.Ю. Глюкокортикоїд-індукований остеопороз. – К.: «ТМК», 2000. – 208 с.

У книзі представлені дані світової літератури щодо глюкокортикоїдів, механізмів виникнення, розвитку глюкокортикоїд-індукованого остеопорозу; сучасні методи діагностики, профілактики та лікування цього захворювання у людей різного віку. Наведені результати особистих досліджень авторів стосовно структурно-функціонального стану кісткової тканини, ефективності використання антиостеопоротичних лікарських засобів у хворих із ревматоїдним артритом, бронхіальною астмою та деякими системними захворюваннями сполучної тканини. Для науковців, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Менопауза та кістково-м'язова система

Менопауза та кістково-м'язова система

Поворознюк В.В., Григор’єва Н.В.

Поворознюк В.В., Григорьева Н.В. Менопауза и костно-мышечная система. – К., 2004. – 512 с.

У книзі представлені дані світової літератури про роль статевих гормонів у розвитку постменопаузального остеопорозу та остеоартрозу, сучасні погляди на механізми їх розвитку, клінічні прояви, діагностику, профілактику й лікування. Представлені результати експериментально-клінічних досліджень авторів з вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини, ефективності використання антиостеопоротичних засобів різних груп у хворих з постменопаузальним остеопорозом. Особливу увагу приділено вивченню ефективності замісної гормональної терапії, селективних регуляторів естрогенної активності та фітоестрогенів у профілактиці й лікуванні постменопаузального остеопорозу. Для науковців, практичних лікарів і студентів медичних вузів.

Кісткова система та захворювання пародонту

Кісткова система та захворювання пародонту

Поворознюк В.В., Мазур І.П.

Поворознюк В.В., Мазур И.П. Костная система и заболевания пародонта. – К., 2004. – 446 с.

У книзі представлені результати клініко-експериментальних досліджень з вивчення факторів ризику, механізмів розвитку, діагностики, профілактики та лікування захворювань пародонту при структурно-функціональних змінах кісткової тканини. Особливу увагу приділено застосуванню остеотропних препаратів у комплексному лікуванні захворювань пародонту у людей різного віку. Для науковців, практичних лікарів і студентів медичних вузів.

Сучасні принципи, діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку

Сучасні принципи, діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку

Під ред. професора Поворознюка В.В.

Сучасні принципи, діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Збірник наукових праць. Випуск 1 // Під ред. професора Поворознюка В.В. – К.: ВПЦ «Експрес», 2008. – 276 с.

У збірнику представлені роботи співробітників відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату Інституту геронтології АМН України, Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу з питань діагностики, профілактики та лікування захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку та статі.

Памідронова кислота в лікуванні захворювань кісткової тканини

Памідронова кислота в лікуванні захворювань кісткової тканини

Під редакцією проф. Поворознюка В.В.

Колектив авторів: Поворознюк В.В., Бистрицька М.А., Орлик Т.В., Дзерович Н.І., Карасевська Т.А., Вайда В.М., Балацька Н.І.

Памидроновая кислота в лечении заболеваний костной ткани / под редакцией проф. Поворознюка В.В. – Киев: Украинский научно-медицинский центр проблем остеопороза. – К., 2010. – 220 с.

У монографії представлені сучасні дані літератури та результати власних досліджень щодо застосування памідронової кислоти в лікуванні первинного та вторинного остеопорозу при захворюваннях кістково-м'язової системи у людей різного віку. Для терапевтів, ортопедів-травматологів, ревматологів, гінекологів, онкологів, педіатрів, хірургів-трансплантологів, сімейних лікарів.

Експериментальний остеопороз

Експериментальний остеопороз

Поворознюк В.В., Дєдух Н.В., Григор'єва Н.В., Гопкалова І.В.

Поворознюк В.В., Дедух Н.В., Григорьева Н.В., Гопкалова И.В. Экспериментальный остеопороз. – К., 2012. – 228 с.

У монографії представлені різні моделі експериментального остеопорозу, описані їх переваги та недоліки в наукових дослідженнях. Дана детальна характеристика об'єктів експериментального моделювання. Розглянуто сучасні методи оцінки структурно-функціонального стану кісткової тканини у лабораторних тварин. Представлені результати власних досліджень з використанням різних моделей остеопорозу. Описана роль експериментального моделювання в створенні лікарських засобів, що впливають на формування і резорбцію кісткової тканини.

Дефіцит та недостатність вітаміну D: епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування

Дефіцит та недостатність вітаміну D:
епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування

За редакцією проф. В.В. Поворознюка, проф. П. Плудовські

Колектив авторів: Поворознюк В.В., Плудовські П., Балацька Н.І., Муц В.Я., Климовицький Ф.В., Резніченко Н.А., Синенький О.В., Майлян Е.А., Паньків І.В.

Дефіцит та недостатність вітаміну D: епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування / За редакцією проф. В.В. Поворознюка, проф. П. Плудовські. – К: Видавець Заславський О.Ю., 2014. - 262 с.

Монографія присвячена епідеміології дефіциту вітаміну D. Описано його вплив не лише на кістково-м’язову систему, а й на інші системи та органи, наведено останні рекомендації щодо лікування та профілактики дефіциту та недостатності вітаміну D для країн Центральної Європи, подано власний досвід корекції гіповітамінозу D. Подібна монографія в Україні видається вперше та розрахована на лікарів різних спеціальностей: загальної практики, сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, гінекологів, геріатрів, ревматологів, ортопедів, ендокринологів, стоматологів та інших.

Остеопороз в практике врача-интерниста

Остеопороз в практике врача-интерниста

Остеопороз у практиці лікаря-інтерніста

Поворознюк В.В., Григорьева Н.В., Орлик Т.В., Нишкумай О.И., Дзерович Н.И., Балацкая Н.И. // Остеопороз в практике врача-интерниста. – К., 2014. – 198 с.

У монографії представлені сучасні підходи до діагностики, профілактики та лікування системного остеопорозу, референтні дані показників стану кісткової тканини у українських чоловіків і жінок, а також алгоритм ведення пацієнта з остеопорозом і його ускладненнями. Для науковців і практичних лікарів.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Том 1.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). Т. 1. – К., 2004. – 480 с.

У першому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора В. В. Поворознюка, надруковані за період з 1987 по 2001 рік, які були написані самостійно та в співпраці з учителями та учнями. Наведені дані світової літератури та результати власних досліджень щодо вивчення факторів ризику, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Том 2.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). Т. 2. – К., 2009. – 482 с.

У другому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора В. В. Поворознюка, надруковані за період з 2001 по 2004 рік, які були написані самостійно та в співпраці з учителями та учнями. Наведені дані світової літератури та результати власних досліджень щодо вивчення факторів ризику, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Том 3.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). Т. 3. – К., 2009. – 664 с.

У третьому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора В. В. Поворознюка, надруковані за період з 2005 по 2009 рік, які були написані самостійно та в співпраці з учителями та учнями. Наведені дані світової літератури та результати власних досліджень щодо вивчення факторів ризику, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.

Том 4.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). Т. 4. – К., 2014. – 672 с.

У четвертому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора В. В. Поворознюка, надруковані за період з 2009 по 2014 рік, які були написані самостійно та в співпраці з учителями та учнями. Наведені дані світової літератури та результати власних досліджень щодо вивчення факторів ризику, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Саркопенія

Саркопенія

Поворознюк В.В., Бінклі Н., Дзерович Н.І., Поворознюк Р.В.

Поворознюк В.В., Бінклі Н., Дзерович Н.І., Поворознюк Р.В. // Саркопенія. – К., ПАТ «Віпол», 2016 – 180 с.

У монографії описані зміни скелетних м’язів з віком, механізми розвитку саркопенії, сучасні рекомендації з діагностики саркопенії (EWGSOP, 2010), методи профілактики та лікування. Висвітлено сучасний погляд на проблему синдрому порушення мобільності, ключовим компонентом якого є саркопенія. Представлено дані про сарко-остеопороз. Наведено розроблений авторами алгоритм діагностики, профілактики та лікування саркопенїі в осіб старших вікових груп. Для науковців, практичних лікарів, студентів медичних вузів.

Musculoskeletal diseases and age. Том 5.

Musculoskeletal diseases and age. Том 5.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Povoroznyuk V.V. Musculoskeletal diseases and age (selected publications in english): in 5 volumes. – Vol. 5. – K., 2019. – 431 p.

У п’ятому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора В. В. Поворознюка, надруковані за період з 2007 по 2019 рік, які були написані самостійно та в співпраці з колегами та учнями. У монографії представлені дані міжнародних довідкових джерел та індивідуальні висновки щодо факторів ризику, клінічних особливостей, діагностики, лікування та профілактики кістково-м’язових захворювань у людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку.  Том 6.

Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку. Том 6.

Поворознюк В.В. (вибрані лекції, огляди, статті)

Поворознюк В.В. Захворювання кістково-м’язової системи в людей різного віку (вибрані лекції, огляди, статті). Т. 4. – К., 2014. – 672 с.

У шостому томі представлені вибрані лекції, огляди та статті професора Поворознюка В. В., надруковані за період з 2014 по 2019 рік, які були написані самостійно і у співпраці з колегами та учнями. Наведені дані світової літератури та результати власних досліджень щодо вивчення факторів ризику, клініки, діагностики, лікування та профілактики захворювань кістково-м’язової системи в людей різного віку. Для наукових працівників, практичних лікарів та студентів медичних вузів.

Перемикач мови offcanvas