м. Київ, вул. Вишгородська, 67 (вхід з вул. Кобзарська)        

УКРАЇНСЬКО-БІЛОРУСЬКА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«Дефіцит та недостатність вітаміну D у клінічній практиці»

20-21 жовтня 2017 року, м. Чернігів

 

  20-21 жовтня 2017 року відбулась Українсько-білоруська міжнародна конференція «Дефіцит та недостатність вітаміну D у клінічній практиці» у м. Чернігів, яка була організована під егідою Українського підрозділу EVIDAS.

На церемонії відкриття конференції з вступним словом до слухачів виступили президент EVIDAS, професор Плудовські П. (Польща) та президент Українського підрозділу EVIDAS, професор Поворознюк В. В. (Україна), які привітали учасників конференції та доповіли про сучасний стан проблеми дефіциту й недостатності вітаміну D у світі.  Проведення конференцій, під час яких провідні спеціалісти з даної проблеми висвітлюють механізми розвитку та клінічні прояви недостатності та дефіциту вітаміну D, діляться багаторічним практичним досвідом та представляють сучасні рекомендації щодо корекції зазначених станів, є надзвичайно важливою подією для лікарів різного профілю.

Лекторами виступили провідні вчені з України, Польщі та Білорусії. Окрім науковців та практичних лікарів України, участь у конференції прийняли 30 спеціалістів з Білорусії.

Програма конференції була надзвичайно насиченою та цікавою. Велику увагу привернули лекції вітчизняних та іноземних колег, які розповіли про стан проблеми в Європі, вказавши на показники поширеності дефіциту вітаміну D у світі, адже відомо, що практично у населення всіх регіонів світу реєструються субоптимальні рівні вітаміну D.         

Президент EVIDAS, проф. Плудовські П. виступив з доповіддю «Вітамін D та його значення для організму людини – статус в Європейському союзі», в якій висвітив дані щодо поширеності дефіциту вітаміну D у різних країнах світу, а також представив методичні рекомендації з лікування та профілактики дефіциту вітаміну D у населення країн центральної Європи: рекомендовані дози препаратів вітаміну D для здорової популяції та груп ризику.

Президент Українського підрозділу EVIDAS, проф. Поворознюк В. В. представив результати досліджень щодо дефіциту й недостатності вітаміну D у населення України, проведених у 2015-2017 рр. на базі Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу, а також зупинився на основних напрямках та перспективах роботи Українського підрозділу EVIDAS.

На сьогодні відомо, що дефіцит та недостатність вітаміну D не тільки мають негативний вплив на кістково-м'язову систему, а також є факторами ризику гострих та хронічних захворювань, у тому числі автоімунних, серцево-судинних, неврологічних, ендокринних та інших. Тому дана проблема об’єднала спеціалістів різного фаху.

Проф. Мойсейонок А. Г. (Білорусь) звернув увагу учасників конференції на тому, що при розгляді проблеми дефіциту вітаміну D особлива увага повинна бути зосереджена на фортифікації харчових продуктів на основі концепції функціонально пов’язаних вітамінів з метою попередження наслідків екстремальних станів та ризику неінфекційних захворювань.

Проф. Великий М. М. (Україна) висвітив молекулярні та клітинні механізми протекції вітаміном D при експериментальному глюкокортикоїд-індукованому остеопорозі.

Проф. Янковська Л. В. (Білорусь) представила результати ряду світових та власних досліджень щодо вивчення взаємозв’язку ризику серцево-судинних захворювань (артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця) з поліморфізмом BsmI та/або FokI гену рецептора вітаміну D (VDR).

К.мед.н. Кежун Л. В. (Білорусь) висвітила результати досліджень, проведених у Білорусії, щодо дефіциту й недостатності вітаміну D при артеріальній гіпертензії.

Проф. Манасова Г. С. (Україна) у своїй доповіді підкреслила вагомість класичних і позаскелетних ефектів вітаміну D у практиці акушера-гінеколога.

Проф. Паньків В. І. (Україна) зупинився на проблемі дефіциту вітаміну D при тиреоїдній патології, а також корекції даного стану.

Секретар Українського підрозділу EVIDAS, д.мед.н. Балацька Н. І. (Україна) представила дані щодо дефіциту вітаміну D у ранньому віці та його наслідки.

Проф. Фролова Т. В. (Україна) висвітила сучасні питання профілактики гіповітамінозу D у педіатрії.

Д.мед.н. Масік Н. П. (Україна) у своїй доповіді представила дані літератури та результати досліджень щодо дефіциту вітаміну D при хронічному обструктивному захворюванні легень.

Проф. Березенко В. С. (Україна) зупинилась на особливостях перебігу фіброзу печінки у дітей з хронічними гепатитами з різним рівнем забезпеченості вітаміном D.

Наприкінці конференції проф. Поворознюк В. В. (Україна) провів майстер-клас «Алгоритми терапії дефіциту та недостатності вітаміну D» та зупинився на особливостях використання високих доз вітаміну D у профілактиці та лікуванні дефіциту й недостатності вітаміну D.

Досвід із практичної діяльності, яким науковці поділилися з учасниками конференції, викликав жваву дискусію та ряд запитань до лекторів. Це ще раз підтвердило актуальність вивчення проблеми дефіциту та недостатності вітаміну D, зацікавленість лікарів відносно клінічних особливостей, діагностичних критеріїв, тактики профілактики й лікування та необхідність проведення конференцій з міжнародною участю, присвячених даній патології.

Перемикач мови offcanvas